تماس

بررسی هارددیسک وسترن دیجیتال سیاه ِ۲ دو درایوی ( WD Black 2 Dual Drive)


•    Twitter
•    Facebook
•    Google +
•    Pinterest
•    Tumblr
•    Linkedin
•    Vkontakte
بررسی هارددیسک وسترن دیجیتال سیاه ِ۲ دو درایوی ( WD Black 2 Dual Drive)

 می دانید که هارددیسک های HHD نسبت به حافظه های SSD سرعت کمتری دارند . اما به دلیل قیمت بالای هارد دیسک های SSD ، معمولا کاربران ترجیح می دهند یک هارددیسک ارزان تر و با ظرفیت بالاتر داشته باشند . کمپانی وسترن دیجیتال با ترکیب این دو هارد دیسک حالتی را ایجاد کرده است که تمامی کاربران را راضی نماید .
کمپانی وسترن دیجیتال ، هارد دیسک دوگانه خود را به نام WD Black2 ، به اندازه ۲.۵ اینچ که ترکیبی از یک هارد SSD و یک HDD دیسک ۱ ترابایتی است را معرفی نمود . این دو هارد ، دو درایو جداگانه است که در یک پک قرار گرفته است اما دو درایو با هم همزمان در دسترس است .
این هارد ها مناسب برای لپ تاپ ها و سیستم های آل این وان ( All in One ) است . در این هارد معمولا از حافظه SSD ، برای نصب سیستم عامل و برنامه های پر کاربرد استفاده می شود و از قسمت HDD آن برای ذخیره اطلاعات استفاده می گردد . کمپانی وسترن دیجیتال سرعت انتقال این هارد دیسک را ۶ گیگابایت در ثانیه اعلام کرده است .
 مزایا    هارددیسک بلک ۲ دو دیسک وسترن دیجیتال ، یک هارد SSD با ظرفیت ۱.۲ ترابایت است .این هارد جانبی پاسپورتی قابلیت استفاده در لپ تاپ و کامپیوتر را دارد و شامل گارانتی ۵ ساله / نرم افزار های جانبی / و پورت دستی یو اس بی به ساتا است .
معایب     از تکنولوزی RAID پشتیبانی نمی کند ، و نمی توانید دو تا از این نوع هارد را تبدیل به یک پارتیشن نمایید . عملکرد آن در مقایسه با دیگر هارد های پاسپورتی از نوع SSD کمی نا امید کننده است . در هنگام تست هارد تنها توسط سیستم عامل ویندوز قابل شناسایی بود . ( ممکن است این عیب تا کنون از طرف کمپانی برطرف شده باشد . )
نتیجه کلی     سریع ، کاربر پسند ، و قابل توصیه برای لپ تاپ یا کامپیوتر بعنوان درایو ذخیره کننده اطلاعات .

ارسال یک نظر