تماس

تعمیر لپ تاپ یک ضرورت


لپ تاپ کامپیوتری بسیار جمع و جور وکوچک است،که فضای خالی  کمی بین قطعات با یکدیگر و با بدنه وجود دارد،بنابراین بیشتر گرمای تولید شده توسط این تجهیزات باید از زیر و اطراف بدنه لپ تاپ خارج شود،بنابراین اگر سطح زیر لپ تاپ صاف و سخت باشد،فضای کافی برای تهویه هوای گرم وجود دارد.

کولر لپ تاپ یک وسیله مسطح است که داخل ان فن وجود دارد و به تهویه و خنک کاری لپ تاپ یک وسیله با قیمت مناسب است که راه حل خوبی برای مشکل اضافه دمای لپ تاپ تامین می کنند،کولر لپ تاپ یک وسیله با قیمت مناسب است که راه حل خوبی برای مشکل اضافه دمای لپ تاپ است برتری دیگر این روش فراهم کردن یک سطح صاف و سخت است بنابراین می توانید لپ تاپ گرانقیمت خودرا در رختخواب هم بدون نگرانی استفاده کنید.

خوردن و آشامیدن در اطراف لپ تاپ راغدقن کنید ،یا آنرا سرمیز غذا نگذارید،تکه های غذا می تواند از میان کلیدهای صفحه کلید به داخل قطعات لپ تاپ نفوذ کند و یک لپ تاپ کثیف که تکه های غذا به داخل آن نفوذ کرده است محل مناسبی برای لانه کردن حشرات است و اگر نوشیدنی شما رو لپ تاپ بریزد به احتمال زیاد صدمه جدی خواهد دید،زیرا مایعات سبب یروز اتصالی در مادر برد ،هارد دیسک ،پرسسور و … می شود.
اگر فقط سیستم تان راخاموش کنید و ۳۰ثانیه قبل ار اینکه خاموش شود دوباره آن را روشن کنید،مطمئن باشید که به هارد دیسک صدمه وارد می کنید،چرا که قبل از اینکه هارد از چرخش بایستد مجددا شروع به کار می کند . شما هرگز نباید آنرا پشت سرهم روشن یا خاموش کنید.
*معمولی ترین مشکلی که در استفاده از لپ تاپ ها رخ می دهد و حتی آن دسته از مشکلاتی که به نظر می رسد تنها توسط کارخانه سازنده قابل حل است، ممکن است با آموزش تعمیر لپ تاپ قابل حل باشد اما نکته اصلی کار دراین است که باید بدانیم از کجا شروع کنیم و چطور راهکارهای ساده رابرای حل مشکل پیدا کنیم.
یکی از ایرادات سخت افزاری لپ تاپ ها مربوط به بروز مشکل در هاردیسک است و معمولا با این مشکل زمانی برخورد خواهیم کرد که می خواهیم سیستم را روشن کنیم، اما با پیام خطایی مواجه می شویم که به طور کلی نشانگر عدم امکان راه اندازی سیستم از هارد دیسک است ،که با آموزش تعمیر لپ تاپ قابل حل است.
مشکل مربوط به تصویر:اگر تصویر نمایشگر می لرزد مشکل از نور زمینه است و این مشکل نیز به نوبه خود به مدار مبدلی مربوط می شود که انرژی برد را تامین می کند. این مشکل نشانه ای از مشکلات بزرگ تر است و ممکن است به زودی خروجی صفحه به قدری تاریک شود که نتوانید هیچ چیز را مشاهده کنید. تعویض مدار مبدل نیز قابل انجام است، انجام این کار دشوارتر از سایر موارد است و نیاز به تعلیم و آموزش دارد.
با آموزش تعمیرات کامپیوتر به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شوید
کامپیوترها بعنوان وسایل ارتباط با دنیای خارج و همچنین ابزاری برای پیشبرد کارها و امور روزانه اهمیتی فراوانی در زندگی ما پیدا کرده‌اند. امروزه در هر خانه وجود حداقل یک دستگاه کامپیوتر ضروری است. اگر چه با ورود وسایل دیگری چون لپ‌تاپ، نوت بوک،گوشی‌های اندروید از میزان کارایی کامپیوترها کاسته شده اما اهمیت آن همچنان پابرجاست و این دستگاه با باز هم جایگاه خود را در میان کاربران حفظ کرده و در روی میزها به عنوان یکی از ضروری ترین ابزار کار بشمار می‌رود.

شاید برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که هنگام کار با کامپیوتر آنهم در حین یک پروژه مهم با خرابی آن مواجهه شده و این امر ممکن است کارهای روزانه را به عقب بیندازد. لذا توصیه می‌شود کسانی که بصورت مداوم با کامپیوتر سروکار دارند بصورتی تخصصی به یادگیری مهارتهای تعمیرات کامپیوتر اهتمام بورزند. یادگیری تخصصی تعمیرات کامپیوتر علاوه بر آشنایی با چگونگی کارکرد کامپیوتر می‌تواند انجام امور روزانه را نیز تسهیل کند. به عبارت دیگر زمانی که با اطلاع کافی از یک دستگاه، با آن کار کنیم بهتر می‌توانیم از آن بهره مند شویم و نهایت استفاده را از آن کنیم.
همچنین به کسانی که به دنبال یک شغل بی‎دردسر و با سرمایه اندک هستند توصیه می‌کنیم با فراگیری دوره‌های آموزش تعمیرات کامپیوتر به آسانی مبدل به یک تعمیرکار حرفه‌ای کامپیوتر شوند. این کار با ثبت نام در مراکز آموزش تعمیرات کامپیوتر امکانپذیر است. در این مراکز دوره‌های مختلف آموزشی برای کارآموزان در نظر گرفته می‌شود که طی آن مجموعه‌ای از مهارت‌ها و فنون تعمیرات کامپیوتر آموزش داده می‌شود و پس از طی این دوره‌ها کارآموزان به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شده که می‌توانند وارد بازار کسب و کار شوند.

پیشتاز الکترونیک یکی از مراکز آموزش تعمیرات کامپیوتر به شمار می‌رود که دوره‌های آموزش تعمیرات کامپیوتر در این آموزشگاه بصورت کاملا تخصصی در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد.

• برخی از آموزش‌های تخصصی
در آموزشگاه تخصصی پیشتاز الکترونیک دوره‌های آموزشی در تمامی حوزه‎های آموزش تعمیرات کامپیوتر توسط استادید مجرب و متخصص تدریس می شود. در زیر به برخی از این آموزشگاه ها اشاره می‎کنیم:

شناسای انواع پاور، شناسایی رنگ‌های سیم پاور، نحوه خواندن توان پاور، اندازه گیری ولتاژ‌های پاور، خرابی‌های رایج پاور، شناسایی ساختمان داخلی و اجزاء الکتریکی و الکترونیکی پاور، اصول کار مدار سوئیچینگ، عیب یابی مناطق مختلف پاور، تست پاور با استفاده از مدار تست، تعویض قطعات داخلی، استفاده از دستگاه تستر پاور، شناسایی انواع مانیتور.

 شناسایی ساختمان داخلی مانیتور، شناسای انواع برد، رفع مشکلاتی که کیبورد و مشکلات مربوط به پاور و عیب یابی و تعمیر آنها ، تعمیر و عیب یابی برد RGB ، تعویض چیپ گرافیک با دستگاه، تعمیر و عیب یابی برد (های ولتاژ)، آموزش جدا کردن قطعات مختلف، خرابی‌های رایج در مانیتور LCD ، تعویض قطعات داخلی مانیتور LCD، تست دستگاه و انواع برد داخل آن.

 تست لامپ، تست کابل ، تست برد RGB ، تست برد پاور ـ آموزش تست‌هارد دیسک، شناسایی ساختمان تشکیل دهنده TFT، آموزش تعمیر و عیب‎یابی سی دی و دی وی درایو، تعویض ال سی دی چند مدل، تعمیر و عیب‎‎یابی برد پنل، ریکاوری و بازگرداندن اطلاعات‌هارد دیسک، کار با پک شابلون به همراه فیکچر قدیمی و جدید، شناسایی و استفاده از انواع توپ قلع معمولی و لید فری با اندازه‌های مختلف،  نحوه کار با ابزارهای کارگاه الکترونیک ـ تعمیرات ‌هارد دیسک.

علاوه بر وجود تکنسین‎ها و اساتید متخصص، این مرکز مجهز به کارگاه‌های آموزشی بوده که در دسترس کارجو قرار دارد که این امر موجب تسهیل و تسریع فرآیند یادگیری شده است.
با آموزش تعمیرات laptaop و نوت بوک به یک تعمیرکار حرفه‎ای مبدل شوید.
امروزه به دلیل پیشرفت روزافزون تکنولوژی نیاز به ابزار و وسایل ارتباطی بیش از گذشته ضرورت می‌یابد. کامپیوترهای قابل حمل یا همان laptaop از جمله وسایلی که این امر را تسهیل کرده، هستند. لپ‎تاپ به دلیل قابلیت حمل و نقل آسان جای کامپیوترهای میزی را تا حدودی پر کرده‎اند اما همین ویژگی موجب بروز برخی مشکلات برای آن‎ها می‌شود. از سوی دیگر به دلیل اهمیتی و نقش پر رنگی که در زندگی روزمره دارند خرابی آنها موجب مختل شدن اموری می‌شود که ساعت‌ها مجبوریم برای رفع آن‎ها پشت لپ‎تاپ بنشینیم.

گاه دسترسی به تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای در این زمینه برایمان کار دشواری است و گاه عدم اعتماد به علت سوء استفاده‎های برخی از تعمیرکاران موجب می‌شود تا افراد خود به امر تعمیر لپ‎تاپ بپردازند. که البته گاهی به دلیل نداشتن تخصص کافی نه تنها مشکلشان رفع نمی‎شود بلکه گاهاً بر مشکلات نیز افزوده شده و خرابی بیشتری را به بار می‌آورد.
همچنین در راستای اشتغالزایی، تعمیرات لپ‎تاپ به عنوان یک شغل مناسب، با سرمایه اندک و مبتنی بر تخصص محسوب می‌شود و کسانی که در این راه قدم می‌گذارند می‌توانند به آسانی شغلی پردرآمد را نصیب خود کنند.
بدین منظور می‌توان به مراکز آموزش تعمیرات لپ‎تاپ که متشکل از تکنسین‎ها و مهندسین الکترونیک است، اشاره نمود. در این مراکز آموزش در سه مرحله تئوری، عملی و سرانجام مرحله نهایی کار اشاره نمود.

مرکز پیشتاز الکترونیک نیز از یکی این مراکز بوده که در زمینه تعمیرات لپ‎تاپ آماده خدمات‎رسانی به عزیزانی است که به دنبال حرفه‌ای شدن در تعمیرات laptaop هستند. در پیشتاز الکترونیک تعمیرات لپ‎تاپ بصورتی کاملاً حرفه‌ای و تخصصی آموزش داده می‌شود.
کارآموزان در طی دوره‎های آموزش بطور کامل با بوردهای مختلف لپ‎تاپ کارکرده و عملکرد و فنون هر یک را مورد بررسی و عیب‎یابی قرار می‎دهند، بطوریکه در پایان دوره تسلط کافی روی انواع مادربرد لپ‎تاپ را بدست می‌آورند. سرانجام کارآموز پس از طی دوره‎های آموزشی می‌تواند وارد بازار کار شده و بصورت کاملاً حرفه‌ای به امر تعمیر لپ‎تاپ بپردازد.

در اینجا به برخی از آموزش‏های تعمیرات laptaop در پیشتاز الکترونیک اشاره می کنیم:
• مقدمه و معرفی قطعات
• معرفی باطری و نقص یابی‎ باطریها
• آموزش تعمیر و عیب‎یابی سی دی و دی وی درایو
• آموزش تعمیرات ال سی دی انواع laptaop و قسمت‎های ولتاژ صفحه نمایش
• معرفی کامل مادربوردهای laptaop‎ها
• آموزش جدا کردن قطعات مختلف laptaop و نوت بوک
• آموزش رفع مشکل بوت نشدن laptaop
• تعویض کاور LCD laptaop
• تعویض ال سی دی چند مدل laptaop
• رفع مشکل کار نکردن Tuchpad laptaop
• آموزش رفع مشکل آب خوردگی laptaop
• کار با ابزارهای تعمیرگاه مانند bga machine , ir , هوای گرم
• آموزش تعمیر جک پاور برندهای دل، سونی، توشیبا، ایسر
• آموزش تست هارد دیسک laptaop
• رفع مشکلاتی که کیبورد در اثر ورود مشکلات مربوط به پاور و عیب یابی و تعمیر آنها
• آموزش تعمیر جک پاور
• آموزش تعویض مادربورد و بازو بسته کردن نوت بوک‎ها
• شابلون کاری آی سی‎های بی جی ای
• مشکلات مربوط به کار نکردن کیبورد و عیب یابی و تعمیر آن
• آموزش تعویض کیبورد و تاچ لپ‎تاپ
• آموزش تعویض LCD شکسته laptaop و جوش لولا وشکستگی قاب و لولا
• ریکاوری و بازگرداندن اطلاعات هارد دیسک
• تعویض چیپ گرافیک

 

ارسال یک نظر