تماس

ساخت و مدیریت همزمان دو یا چند اکانت جیمیل در سریع ترین زمان ممکن !


همانطور که می دانید امروزه سرویس های پست الکترونیک بسیاری مانند یاهو، جیمیل، هات میل و… وجود دارند که از طریق آنها می توانید به دوستان، خانواده، اقوام، رئیس و.. خود ایمیل بفرستید. امکان دارد که شما دوست داشته باشید که دو یا چند تا ایمیل داشته باشید به طور مثال یک ایمیل کاری و یک ایمیل شخصی. حالا چگونه می توانیم به طور همزمان هر دو اکانت خود را مدیریت کنیم؟

گوگل این امکان را براحتی برای شما فراهم کرده است. امروز در گروه مهندسی لعل فام راجع به نحوه مدیریت ایمیل چند اکانت جیمیل و سوئیچ کردن سریع بین آنها صحبت خواهیم کرد.

چگونه همزمان دو ایمیل جیمیل داشته باشیم و با یک کلیک بین آنها سئویچ کنیم؟

How to Sign Into to Multiple Google Accounts at Once

جیمیل (gmail) که نام سرویس ایمیل گوگل می باشد یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان سرویس ایمیل در دنیاست. امکانات اولیه این سرویس رایگان بوده و از کارای بالایی چه از نظر سرعت و چه از نظر امنیت برخوردار است.قبلا در گروه مهندسی لعل فامنکات و ترفندهای جیمیل را به شما معرفی کردیم، امروز نیز در مورد چگونگی ساخت ایمیل در جیمیل و مدیریت چند اکانت با هم صحبت خواهیم کرد. قبل از شروع ابتدا شما را با نحوه ساختن اکانت جیمیل آشنا میکنیم تا براحتی بتوانید دو یا چند اکانت جیمیل برای خود بسازید ، با ما همراه باشید.

آموزش ساخت اکانت جیمیل

برای ساخت جیمیل مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- وارد سایت گوگل می شویم و روی دکمه sign in کلیک می کنیم.

  ۲- روی more option کلیک می کنیم

۳- گزینه create account را انتخاب می کنیم

۴- در فرم ظاهر شده مانند تصویر زیر اطلاعات خود را وارد می کنیم و next step را انتخاب می کنیم. توجه داشته باشید که نام کاربری شما منحصر به فرد هست یعنی کس دیگری نمی تواند ایمیلی مانند ایمیل شما بسازد. قبل از انتخاب رمز به شما پیشنهاد می کنم که نکات امنیتی که در پست ۸ سرویس برتر تولید پسورد آنلاین قوی دلخواه و تصادفی بیان شده است را رعایت بفرمایید.

۵- به پایین اسکرول کنید تا دکمه I AGREE نمایش داده شود. موافقت خود با توافقنامه را با انتخاب دکمه I AGREE اعلام می کنیم.

۶- حالا شما باید صفحه خوش آمد گویی را ببینید. به شما تبریک می گوییم شما توانستید اکانت جیمیل خود را بسازید. برای ورود به اینباکس جیمیل دکمه continue را فشار دهید.

چگونه وارد اکانت دوم گوگل یا جیمیل شویم؟

پس از ورود به اینباکس برای مدیریت چند اکانت ایمیل ، باید جیمیل دوم خود را نیز اضافه کنید که نحوه انجام اینکار را در ادامه توضیح میدهیم.

۱- روی عکس پروفایلتان کلیک کنید و دکمه Add account را انتخاب کنید

۲- نام کاربری یا همان آدرس ایمیل تان را وارد کنید

۳- رمز خود را وارد کنید

همانطور که مشاهده می کنید وارد اکانت دوم شدیم.

چگونه از اکانت دوم جیمیل (گوگل) خارج شویم؟

در صورتی که به یکی از اکانت های گوگل خود دیگر نیاز نداشتید و ضرورتی برای لوگین بودن در آن نمی بینید مراحل زیر را دنبال کنید :

۱- برای این کار روی عکس پروفایلتان کلیک کنید .

۲- دکمه sign out را انتخاب کنید.

چگونه بین اکانت اول و دوم جیمیل سوئیچ کنیم؟

برای تغییر اکانت اصلی جیمیل خود فقط کافیست بر روی عکس پروفایل کلیک و ایمیل دلخواه را انتخاب کنید.

یک روش سریعتر برای سوئیچ و مدیریت کردن بین دو یا چند اکانت جیمیل

خوب همانطور که در بخش قبلی خوانید، اگر ما اکانت های بیشتر از دو تا داشته باشیم نحوه سوئیچ کردن بالا کمی زمانبر خواهد بود. حالا یک روش ساده تر را به شما در گروه مهندسی لعل فام آموزش خواهیم داد.

به جیمیل بروید و اکانت های مورد نظر خود را بر طبق روش های بالا لوگین کنید سپس برای ایجاد میانبر سریع در مرورگر ،اکانت فعلی جیمیل را به قسمت Bookmark Toolbar مرورگر بکشید یا با فشردن کلیدهای Ctrl+D ( یا cmd+D در سیستم عامل مک) آن بوک مارک کنید.

در مرحله بعد بر روی بوک مارک ایجاد شده کلیک راست و گزینه Edit یا Proprieties را برای ویرایش بوک مارک کلیک کنید. در قسمت URL به انتهای آدرس علامت / را اضافه کنید

و سپس عبارت زیر را به آن اضافه کنید :

?authuser=anzlweb.ir@gmail.com

در عبارت بالا به جای anzlweb.ir@gmail.com آدرس دوم جیمیل خود را وارد کنید.

سپس آدرس شما باید شبیه https://mail.google.com/mail/u/0/?authuser=anzlweb.ir@gmail.com باشد ، برای درک بهتر یتونید قسمت Name را نیز به طور مثال به صورت Gmail Work تغییر دهید ، پس از انجام تغییرات بر روی دکمه Save کلیک کنید.

خب اکانت اول شما بوک مارک شد حالا این مراحل را برای اکانت های دیگر جیمیل تکرار کنید و در مرحله ایمیل و اسم ، مشخصات ایمیل دیگر را وارد کنید.

در نهایت شما میانبر بوک مارک ایمیل های خود را در مرورگرتان دارید که با کلیک بر روی آنها میتوانید بسیار سریع وارد اینباکس جیمیل مورد نظر خود شوید!

تجربه و پیشنهاد شما ؟

شما از کدام سرویس پست الکترونیک استفاده می کنید؟ آیا سرویس شما قابلیت مدیریت چند اکانت را با هم دارد؟ مزیت های ساخت و داشتن چند ایمیل چیست ؟ تجربه و پیشنهاد خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک نظر