تماس

پروگرامر یونیورسال ۵۰۰۰ TNM


پشتیبانی بیش از ۲۳۰۰۰ قطعه جدید  |  سوکت زیف ۴۸ پایه  |  اتصال USB2 از نوع High Speed  |  سرعت بسیار بالا ( ۱۰ مگابیت سریال و ۸ مگابایت موازی در هر ثانیه)  |  دارای تستر اتصال صحیح پینهای

قطعه به پروگرامر  | بدون نیاز به تغذیه ( USB Powered)  |  کانکتور JTAG پیشرفته برای فلش کردن بدون در آوردن آی سی از مدار  |  حالت شبیه ساز پروگرامر تخصصی  Altera  |  قابلیت استفاده از آداپتورهای مدلهای قدیمی تر  |  پشتیبانی کلیه فلشهای ۳۲ تا ۴۸ پایه ۲ طرفه تنها با یک آداپتور  |  پشتیبانی کلیه فلشهای ناند تا ۶۴ گیگابایت  |    پشتیبانی ویندوزهای Windows7/8 (32-64)،VISTA،XP  |  نرم افزار با قابلیت فارسی سازی  |  ارتقاء رایگان نرم افزار از طریق اینترنت و ۱ سال گارانتی.
  
قابلیتهای برتر پروگرامر ۵۰۰۰: در پروگرامر ۵۰۰۰  از  تکنولوژی انحصاری و ثبت شده استفاده شده است که موجب کارایی و ایجاد سرعت کار بسیار بالا شده است. در تمامی پروگرامرها معمولا یک پردازنده مرکزی وجود دارد که با مرور زمان نسبت به قطعات جدید کارایی خود را از دست میدهند. اما در مدل ۵۰۰۰ به جای پردازنده مرکزی از یک قطعه FPGA  با ۵۰۰k گیت استفاده شده است که در آن  core پردازنده دانلود میشود که اینکار  سه مزیت دارد ، اول اینکه چون پردازنده مخصوص پروگرامر طراحی شده است دارای دستورالعملهای اختصاصی با کارایی چندبرابر پردازنده های عمومی به کار رفته در سایر پروگرامرها است ، دوم اینکه در آینده و ارائه قطعات قابل پروگرام جدید ، پردازنده قابلیت تغییر و بهینه سازی دارد و سومین مزیت ، قابلیت تغییر ماهیت پروگرامر ۵۰۰۰ است . یعنی پروگرامر ۵۰۰۰ می تواند با تغییر نرم افزار ، عملکرد بسیاری از سخت افزار ها و پروگرامر های تخصصی را تقلید کند که در بسته نرم افزاری پایه محصول ،  شبیه ساز پورت سریال  ، شبیه ساز پروگرامر آلترا به نام USB Blaster و شبیه ساز دیباگر  ARM ارائه میشود.
شبیه ساز پورت سریال:  پروگرامر مدل ۵۰۰۰ قادر به شبیه سازی پورت سریال با خروجی سازگار برای مدارات لاجیک است. بسیاری از آیسی ها  و بردهای تخصصی با نرم افزارهای رایگان برای پروگرام آنها از طریق سریال ارائه میشوند که برای کار با آنها شما باید مبدل سطح ولتاژ RS-232  را بسازید ولی در مدل ۵۰۰۰ با اجرای یک نرم افزار ، پروگرامر تبدیل به پورت سریال شده و  مستقیما قابل اتصال به انواع قطعات با سطوح ولتاژ از ۵ ولت تا ۱.۵ ولت است. از نرم افزار های رایگان موجود میتوان به  Flip از شرکت Atmel و ST-Flasher ااشاره کرد.
شبیه ساز پروگرامر آلترا:  پروگرامر مدل ۵۰۰۰ قادر به شبیه سازی ۱۰۰ درصد پروگرامر  آلترا و قابلیت کارکرد درون نرم افزار کوارتوس شرکت آلترا برای پروگرام آی سی های FPGA شرکت آلترا است.
کانکتور JTAG  پیشرفته:  در پروگرامر ۵۰۰۰  در حالت شبیه سازی پروگرامر آلترا شما میتوانید از طریق برنامه های TopJtag Probe و TopJtag Flash Programmer در مدارهایی که دارای کانکتور JTAG هستند تست پردازنده و فلش کردن انواع حافظه متصل به آنها را از طریق کابل JTAG پروگرامر بدون در آوردن قطعات از فیبر انجام دهید.
قابلیت استفاده از تبدیل های قدیمی:  تمام تبدیلهای مدلهای قدیمی تر TNM در مدل ۵۰۰۰ بطور مستقیم یا با تغییر یک کفی قابل استفاده هستند.
سرعت پروگرام بالا:  پروگرامر ۵۰۰۰ به علت استفاده از USB2-HighSpeed و استفاده از پردازنده اختصاصی Core طراحی شده برای آن از سریعترین پروگرامر های موجود حداقل ۱۵۰ درصد سریعتر است و در عین حال با قیمتی به مراتب کمتر از نمونه های مشابه ارائه میشود.  در جدول زیر نمونه ای از زمانهای ریختن و خواندن برنامه نمایش داده شده است. علت کند بودن زمان پروگرام نسبت به زمان خواندن در جدول زیر ، کند بودن ذاتی خود آی سی های فلش کنونی در حالت write می باشد و در آینده با ارائه نسلهای جدید فلش توسط سازندگان آی سی ، این زمان به زمان Read نزدیک میشود. به عبارت دیگر مدل ۵۰۰۰ در زمان ارائه از تکنولوژی قطعات فعلی جلوتر است و شما تا چندین سال نگران قدیمی شدن پروگرامر خود نخواهید بود.
 
Device    Size    Program    Read
M29W160DT    ۱۶ Megabit    ۱۲s    ۱s
S29GL128N90    ۱۲۸ Megabit    ۷۰s    ۹s
MX25l12805D    ۱۲۸ Megabit    ۹۰s    ۲۲s
K9K8G08U0M    ۸ Gigabit    ۴۲۰s    ۲۲۹s
 
قابلیتهای عمومی پروگرامر TNM-5000: پروگرامر مدل ۵۰۰۰ با حفظ کلیه قابلیتهای مدل قدیمی تر +۲۰۰۰ ،   با اضافه شدن طیف وسیعی از قطعات جدید به لیست پروگرام و  دارا بودن قابلیتهای جدید ، نسل جدید پروگرامرهای TNM است.
علاوه بر افزایش قطعات قابل پشتیبانی از قابلیتهای جدید  این محصول میتوان به سرعت تا ۲۰ برابری آن نسبت به مدل +۲۰۰۰ و  ۱.۵ برابری آن نسبت به سریعترین پروگرامر های موجود در جهان در زمان ارائه اولیه (شهریور ۱۳۹۰) ، دارا بودن سوکت زیف ۴۸ پایه و تستر اتصال پین (که باعث میشود از قرار گیری کامل قطعه  روی سوکت زیف و تبدیلها  اطمینان حاصل کنید ) اشاره کرد.
علاوه بر نرم افزار اصلی محصول که مشترک با مدلهای قدیمی است نرم افزارهای دیگری نیز مانند نرم افزار پروگرام تخصصی آی سی های ناند و  نرم افزار های شبیه ساز که باعث میشود پروگرامر ۵۰۰۰ عملکرد پروگرامرها و دیباگرهای دیگری را شبیه سازی کند به همراه محصول ارائه  میشود.

ارسال یک نظر