تماس

آشنایی با نرم افزار NET OP (بخش اول)


 

آشنایی با نرم افزار NET OP

(بخش اول)

Net op یکی دیگر از نرم افزار هایی است که در زمینه مانیتورینگ شبکه خیلی معروف و رایج است که غیر از دیوایس های ویندوزی برای بحث لینوکسی و اندرویدیا مک هم را ساپورت میکند . ادرس این سایت www. Net op . com است و در حال حاضر اخرین ورژ این برنامه ورژن ۱۲.۲ است .

 

 

در صفحه ی دانلود میروید و گزینه دانلود را میزنید و برنامه را دانلود میکنید . در گزینه پروداکت سلکشن را انتخاب میکنید و net op ریموت کنترل را انتخاب میکنید و از منویی که به شما میدهد بسته به نیازنتان یکی از برنامه های نت اوپی را انتخاب کرده که در اینجا نت اوپی برای ویندوز را اتنخاب میکنیم و گزینه نت اوپی ریموت فور ویندوز را انتخاب میکنیم و اما در بخش ویندوزی نسخه گست و هاست و … دارد .

 

در این سناریو با نسخه گست و هاست کار داریم .
در ابتدای این کار بخشی را توضیح میدهیم . چهار کامپیوتر وجود دارد . اولین دامین ای تی پرو دات ای ار ویندوز سون ۲۰۰۸ و دو کامپیوتر به ان وصل است یکی ویندوز سون و دیگری ویندوز۸ است . البته یک کامپیوتر دیگر هست که وصل نشده و قرار است در وورک گروپ قرار گیرد .

 

ازین چهار کامپیوتری که وجود دارد همه را باهم استفاده نمیکنیم و تک تک از انها استفاده میکنیم و بسته به ان سناریویی که پیش می اید در شبکه ان ها را بررسی میکنیم .
برای شروع روی کامپیوتر دی سی برنامه نت اوپی را نصب میکنیم اما قبل از نصب نکته ای که باید توجه شود این است که همانطور که مشاهده کردید نت اوپی انواع نسخه ها را دارد و گفته شد که با نسخه گست و هاست در این سناریو کار داریم . حال این ها چه فرقی باهم میکنند .

 

نسخه گست را روی ان کامپیوتری نصب میکنیم که میخواهیم از طریق ان به سایر کامپیوتر های داخل شبکه ریموت بزنیم یعنی روی کامپیوتری دی سی خودمان و ویندوز ۸ که در واقع وورک گروپ است .
نسخه هاست بر روی ان کامپیوتر هایی نصب میشوند که در واقع به انها ریموت زده میشود مثل ویندوز سون و ویندوز ۸ که ما داریم .

 

در بحث لیسنسیس وقتی نرم افزار را دانلود میکنیم خود ان سایت برای پشتیبانی لیسنس ۳۰ روزه به ما میدهد که شما هم سعی کنید همین کار را انجام دهید .
حالا میخواهیم نسخه گست را روی کامپیوتر دی سی خود نصب کنیم و در فاصله ای که این برنامه میخواهد نصب شود روی ویندوز سون نسخه هاست را نصب میکنیم .

 

 

وقتی که run کردیم پنجره ولکام باز میشود که گزینه next را انتخاب میکنیم و بعد گزینه I accept را انتخاب میکنیم و بعد برای ان یوزر نیم انتخاب میکنیم و برای گزینه لویسنس همانی را استفاده میکنیم که برای ثبت نام سایت برای ما فرستاده است .

 

سپس next را انتخاب میکنیم و نصب را به صورت custom انجام میدهیم و این گزینه را انتخاب میکنیم و یک منویی باز میشود که ایتم های مختلف را دارد که میخواهیم همه انها نصب شود همه را انتخاب میکنیم و دو مرتبه next را انتخاب میکنیم و گزینه هایی که به طور پیش فرض چک مارک انها فعال است را کاری نداریم و در نهایت گزینه نصب را انتخاب میکنیم .

همزمان با نصب نسخه گست به سراغ نصب نسخه هاست میرویم و مراحلی را که برای نصب گست انجام دادیم را نیز برای این نسخه انجام میدهیم .

 

توجه داشته باشید وقتی میخواهید ریموت بزنید ایکن ها ی برنامه در قسنت پایین سیستم در نوتیفیکیشن قرار داشته باشد .
در اینجا ایتم های متفاوتی وجود دارد ولی در اینجا بحث اورتنفیکشن را توضیح میدهیم .

اینکه هر گستی باید پسورد خاص خودش را داشته باشد در این منویی که باز شد فول اکسس و ایونتوری و ریموت منیجمنت . شما میتوانید برای هر کدام از این ایتم هایی که وجود دارد یک گست ادی یا یک اکانت تعریف کنیم .

 

وارد کامپیوتر گست میشویم در کوییک کانکت و گزینه برووز را انتخاب میکنیم تا ببینیم میتواند کامپیوتر هاست را پیدا کند که کامپیوتر هاست را پیدا کرد که با اکانت ادمینستیتور بالا امده است .

کامپیوتر هاست را انتخاب میکنیم و گزینه کانکت را انتخاب میکنیم و یا اینکه بر روی ان راست کلیک کرده و ریموت کنترل را انتخاب کنیم . این گست ایدی را که از شما میخواهد همان ایتمی است که برای ان تعریف کردیم و در کادر گست ایدی را که تعریف کردیم را مینوسیم و پسوردی که داشت یا خودتان انتخاب کردید را مینویسید .

 

در این لحظه باید کانکت شویم و به صورت موفقیت امیز کانکت میشود و میتوانیم صفحه دسک تاپ ویندوز سون خود را از کامپیوتر ویندوز سون ۲۰۰۸ میتوانیم ببینیم . از کانت ریمو که دسترسی کامل به این کامپیوتر دارد استفاده کردیم . در قسمت فول اکسس و اکانت ریمو دسترسی کامل دارد .

 

ادامه مطلب را در بخش دوم دنبال بفرمایید….

ارسال یک نظر