تماس

چگونه مشکلات هنگی کامپیوتر را برطرف کنیم ؟(قسمت دوم)


چگونه مشکلات هنگی کامپیوتر را برطرف کنیم ؟ (قسمت دوم )

 

در این بخش قصد داریم در مورد اینکه چگونه مشکل ناتریس ماندیگ را برطرف کنیم صحبت کنیم .
وقتی که کامپیوتر هنگ میکند پنج راه و یا بیشتر وجود دارد که از این مشکلات هنگی خلاص شویم . ما در این جا پنج راه را بررسی میکنیم .
اولین راه استفاده از تسک منیجر است .

 

فرض میکنیم برنامه داریم که هنگ میکند . ما برنامه را باز میکنیم و با استفاده از کلید های کنترل و شیفت و اسکیپ میتوانیم تسک منیجر را باز کنیم یا اگر ویندوز ۱۰ دارید با استفاده از کلیک راست روی روی صفحه دسک تا و در قسمت تسک پارت گزینه تسک منیجر را انتخاب میکنیم و ان را باز میکنیم و یا همچنین میتوانید در قسمت سرچ کامپیوتر تسک منیجر را جستجو کنید .
اخرین راه برای باز کردن تسک منیجر که میتوانید استفاده کنید کلید های کنترل و آلت و دیلیت هست .

 

وقتی تسک منیجر را باز کردید فقط دو برنامه را مشاهده میکنید که شامل برنامه هایی است که باز است . بر فرض در نظر میگیریم که فاکسی ریدر هنگ کرده است و برای بستن ان روی ان برنامه کلیک میکنیم و گزینه end task را انتخاب میکنید و ان برنامه بسته میشود .

 

اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید گزینه more detail را انتخاب میکنید که ان برنامه را با جزئیات بیشتری نمایش میدهد که در انجا همه ی ان سرویس ها و برنامه هایی که در حال اجرا شدن هستند باز است و میتوان انها را دسته بندی کرد . بر فرض میخواهیم بر اساس میزان سرعت سی پی یو انها را دسته بندی کنیم که با کلیک بر روی سی پی یو انها را دسته بندی میکنیم .

 

بعد از ان مموری است که چه مقدار از رم شما را اشغال میکند که با کلیک کردن بر روی مموری متوجه این موضوع میشوید .
بعدی هم دیسک است که چقدر از ان استفاده میشود و روی ان کلیک میکنیم . حالا میخواهیم از کمترین به بیشترین مرتب کنیم که یکبار دیگر روی سی پی یو کلیک میکنیم که بر عکس میشود .

 

 

 

در اینجا هم میتوانیم گزینه end task را انتخاب میکنیم تا برنامه بسته شود که با کلیک کردم روی برنامه مورد نظر این کار را انجام میدهیم . که با کلیک روی ان برنامه اطلاعات را مشاهده میکنید که چه مقدار از سی پی یو و یا رم استفاده شده است .

 

در اینجا مشکل اپدیت کردن درایور های کامپیوتر را میخواهیم حل کنیم . پس برای این کار در منوی استارت ویندوز سون و یا ویندوز ۱۰ در قسمت سرچ دیوایس منیجر را جستجو میکنیم و اینتر را انتخاب میکنیم .

در اینجا لیست همه ی درایور هایی که روی سیستم نصب است را مشاهده میکنید میتوان با کلیک روی فلش ها ی کنار انها بازشان کنیم و زیر مجموعه انها را مشاهده کنید . برای مثال که چطور انها را اپدیت کنیم یا بروی اسمی که انجا نوشته شده دبل کلیک میکنید که تنظیماتش باز میشود که اطلاعاتی میدهد در مورد اینکه میخواهید اپدیت کنید و یا جزئیات را ببینید و یا حتی ان را قطع کنید .

 

در اینجا ما با قسمت درایور کار داریم و با کلیک کردن بر روی اپدیت درایور و اگر شما فایل اپدیت شده ی فایل درایور را دارید بر روی بروز مای کامپیوتر کلیک میکنید و ان را از طریق منویی که باز میشود اپن میکنید و این مشکل را حل میکند اما پیشنهاد این است که سرچ برای اپدیت را انتخاب کنید زیرا خود سیستم در اینترنت سرچ میکند برای دانلود اخرین نسخه درایور برای ویندوزی که دارید .

 

راه دیگر این است در همان صفحه ا ی که باز است در منوی بالای صفحه گزینه دیوایس درایور استفاده کنید و دقیقا همانمراحلی که گفته شد را میتوانید انجام دهید .
راه سوم اینکه کلیک راست روی همان صفحه کنید و گزینه دیوایس درایور و باز همان مراحل قبلی برای اپدیت کردن دراو های خود انجام دهید .

پس ما شروع به اپدیت همه این زیر مجموعه ها میکنیم .

کار بعدی این است که میخواهیم با استفاده از انتی ویروس اسکن انجام دهیم و اگر روی سیستم انتی ویروس نصب ندارید خود انتی ویروس ویندوز است در قسمت استارت انتی ویروس دیفنر را سرچ میکنیم .

قسمت انتی ویروس را باز میکنیم و اسکن میکنیم که ایا ویروسی سیستم را تهدید میکند و اگر میخواهید قسمت خواصی را اسکن کنید گزینه custom scan را انتخاب میکنید و اینکه فلش یا سی دی یا چیز دیگری را به سیستم وصل کردین روی گزینه مورد نظر کلیک کنید تا سیستم ان را اسکن کند .

اما ما روی کاستوم اسکن کلیک میکنیم و منویی باز میشود و هر پوشه ای را که میخواهید را انتخاب کنید و گزینه اسکن را انتخاب میکنید و کار اسکن انجام میشود و اگر تهدیدی وجود داشته باشد مشخص میشود .

ارسال یک نظر