تماس

دفع زباله های الکترونیکیاروپا در دفع زباله های الکترونیکی مشکل دارد

اگر رایانه قدیمی خود را در اداره دریافت می کنید، اطمینان دارید: زباله های الکترونیکی به درستی دفع می شونداما مطالعه ای که توسط اینترپل انجام می شود نشان می دهد که در اروپا تنها یک سوم از تمام تجهیزات زباله، جایی که باید به آنها برسد.

 

توسط نیکولای کوشنویسکی

 

زباله های الکترونیکی PCB: کسب و کار سودآور با زباله

۹.۵ میلیون تن تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در هر سال به اروپا می رسد.

با توجه به قانون، زباله های الکترونیکی و تجهیزات هنوز هم کار می شود باید جمع آوری، به درستی دفع و یا بازیافت – اما به نظر می رسد کار به اجرا، به عنوان یک مطالعه دقیق در حال حاضر نشان می دهد.

سوال کلیدی مطالعه: چقدر رژیم WEEE (Direction WEEE)، که از سال ۲۰۰۳ مدیریت زباله های الکترونیکی را در اروپا تنظیم می کند، کار می کند؟

مسئولین اجرایی خود کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. برای دو سال، هفت سازمان (از جمله دو سازمان ملل متحد) تحت رهبری اینترپل و از سوی اتحادیه اروپا، تحقیقاتی راجع به رادیوها، تلفنهای همراه یا یخچال و فریزرها را بررسی کرده اند. در حال حاضر این گزارش خارج شده است و نتیجه صاف است.

با توجه به این مطالعه، تنها یک سوم (۳.۳ میلیون تن) تجهیزات ضایعات خوب در تاسیسات رسمی جمع آوری و بازیافت قرار دارند. بیش از شش میلیون تن باقیمانده به صورت متفاوت از بین می روند:

  • بازیافت شده در شرایط نامناسب (۳.۱۵ میلیون تن)،
  • قطعات با ارزش مورد بهره برداری (۷۵۰،۰۰۰ تن)،
  • زباله های خانگی (۷۵۰،۰۰۰ تن)،
  • (۱.۵ میلیون تن، از جمله ۱.۳ میلیون ثبت نشده).

حدود ۴۰۰۰۰۰ تن صادرات، زباله های الکترونیکی خالص هستند. این تحقیقات بر کشورهای هدف تأثیری ندارد، اما احتمال دارد که بخش بزرگی در کشورهای آفریقایی مانند غنا (گالری عکس) و نیجریه یا چین به پایان برسد .

 

اسپایگل آنلاین

در آنجا، کل مناطق با کوه ها از رایانه های قدیمی ، تلویزیون ها یا یخچال های قدیمی همخوانی دارند – با عواقب فاجعه بار برای محیط زیست و سلامت انسان.

همچنین جالب است که یکی دیگر از تعداد بسیار بیشتری است: در کل بیش از ۴.۵ میلیون تن در اتحادیه اروپا نقل مکان می کنند – غیرقانونی و غلط اعلام شده است.

گالری عکس

۱۵ عکس

زباله های الکترونیکی کودکان در محل سمی

دلیل این امر: دستگاه شامل مواد خام و اجزای ارزشمند است. بد نیست بدانید که در برخی کشورها جرایم سازمان یافته نیز در حذف ضایعات الکترونیکی دخیل هستند. نویسندگان برآورد درآمد از دست رفته مواد خام برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا سالانه به ۱.۷ میلیارد یورو تخمین می زنند.

علاوه بر این، تولید کنندگان و شرکت های بازیافت، با دفع غیر قانونی با هزینه ۶۰۰ میلیون یورو در سال، صرفه جویی می کنند.

هماهنگ کننده پروژه اینترپل دیوید هیگینز تجارت ضایعات الکترونیکی را به عنوان “فعالیت بسیار سودآور با خطر پایین کشف” توصیف می کند. هفت سازمان درگیر در این تحقیق انتقاد می کنند که ۳۰ درصد از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنوز آخرین الزامات رهنمودهای WEEE را اجرا نکرده اند و جریمه ها بسیار پایین است تا مانع از آن شوند.

Bundestag تصمیم می گیرد که لوازم الکتریکی قدیمی را بردارند

مصرف کنندگان باید بتوانند در آینده از فروشنده به لوازم الکتریکی رها شده بازگردنداین همان چیزی است که باندستگ تصمیم گرفت.مقررات زیست محیطی، مقررات هنوز هم پیچیده است.

 

لوازم الکتریکی خاموش: معامله گران باید ضایعات را عقب اندازنداظهار نظر در مورد

قوانین تصویب شده توسط بوندسهگ اعلام می کنند که تجار بیش از یک منطقه فروش بیش از ۴۰۰ متر مربع باید لوازم الکتریکی کوچک مانند یک سشوار یا توستر را برداشته باشند. تعهد پذیرش برای دستگاه های بزرگتر باید وجود داشته باشد تنها در صورتی که مشتریان یک دستگاه معادل جدید را خریداری کنند. مقررات باید برای تجارت آنلاین نیز اعمال شود. تا کنون، برخی از معامله گران تنها به طور داوطلبانه تجهیزات قدیمی را می گیرند.

تبلیغات

دولت فدرال امیدوار است که قانون تعداد دستگاه های قدیمی را در آینده کاهش دهد زباله خانگی قرار می گیرند. علاوه بر این، تعهد به مصرف منابع باید از محیط زیست و کمبود منابع محافظت کند و همچنین جلوگیری از صادرات غیرقانونی ضایعات الکترونیکی در خارج از کشور.

مدیر فدرال کمک زیست محیطی آلمان، یورگن رش، از قوانین Deutschlandradio Kultur انتقاد کرد. “امروز ما وضعیتی داریم که مصرف کننده باید با اندازه گیری نوار در کسب و کار بجنگد، ابتدا باید اندازه گیری کند که آیا وسایل الکتریکی با هم مساحت فروش بیش از ۴۰۰ متر مربع را در بر می گیرند و سپس می توانند از آنجا به برق فکر کنند، می گوید، “رش” گفت. این عملی نیست

بالاتر از همه، قانون جدید یک دستورالعمل جدید اتحادیه اروپا را اجرا خواهد کرد. تا سال ۲۰۱۶، حداقل ۴۵ درصد از پسماندهای الکترونیکی تولید شده جمع آوری و، در صورت امکان، بازیافت خواهد شد. تا سال ۲۰۱۹، سهمیه تعیین می شود تا ۶۵ درصد افزایش یابد.

Verbraucherzentrale Bundesverband (vzbv) در اواسط ماه مارس به مناسبت تصمیم کابینهشکایت کرد که قانون به اندازه کافی به اندازه کافی نرسیده است. همانطور که در بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، در آینده هر کسب و کار الکتریکی در آلمان باید موظف به مصرف لوازم قدیمی، صرف نظر از اندازه منطقه فروش، محافظان حمایت از مصرف کنندگان باشد.

پیش از اینکه قانون در سال ۲۰۱۶ به تصویب برسد، شورای فدرال پس از شکستن تابستان باید تصویب کند.

برآورد شده است که سالانه در آلمان حدود ۲۳ کیلوگرام زباله های الکتریکی در سرانه تولید می شود. طبق گزارش آژانس فدرال محیط زیست، حدود ۷۸۰،۰۰۰ تن WEEE در سال ۲۰۱۰ جمع آوری شد که ۷۲۳،۰۰۰ تن آن از خانواده های خصوصی است.


تلفن های قدیمی، تسترهای شکسته یا جاروبرقی معیوب – آیا شما هنوز هم می توانید به مرکز بازیافت مراجعه کنید؟ این ممکن است به زودی به پایان برسد: دولت قصد دارد تا معامله گران را مجبور به اخراج زباله های الکترونیکی کند.

 

DPA

لوازم برق منزوی شده: مواد اولیه ارزشمند به زباله منتهی می شود

مصرف کنندگان راه را به مرکز بازیافتی نجات می دهند، نمایندگی مجاز و ناامید کننده آن است. دولت فدرال می خواهد به طور قانونی کسب و کارهای بزرگ را مجبور به مصرف لوازم الکتریکی قدیمی کند. کابینه پیش نویس وزیر محیط زیست فدرال باربارا هندریکس (SPD) را برای اصلاح قانون برق و الکترونیک تأیید کرد.

معامله گران کوچک باید در برابر بارهای اضافی و تعهدات تخریب محافظت شوند. بالاتر از همه، قانون جدید یک دستورالعمل جدید اتحادیه اروپا را اجرا خواهد کرد. تا سال ۲۰۱۶، حداقل ۴۵ درصد از پسماندهای الکترونیکی تولید شده جمع آوری و، در صورت امکان، بازیافت خواهد شد. تا سال ۲۰۱۹، سهمیه تعیین می شود تا ۶۵ درصد افزایش یابد.

تا کنون هیچ روش یکنواخت برای بازگشت لوازم الکتریکی مورد استفاده در آلمان وجود ندارد، اما بسیاری از خرده فروشان قبلا لوازم قدیمی را در اختیار دارند. بسیاری از دستگاه ها در مصارف خانگی طبیعی قرار دارند، هرچند این اجازه نمی دهد.

برآورد شده است که سالانه در آلمان حدود ۲۳ کیلوگرام زباله های الکتریکی در سرانه تولید می شود. طبق گزارش آژانس فدرال محیط زیست، حدود ۷۸۰،۰۰۰ تن WEEE در سال ۲۰۱۰ جمع آوری شد که ۷۲۳،۰۰۰ تن آن از خانواده های خصوصی است.

تجارت در مورد قانون جدید بسیار مشتاق نیست. کریستوف ونک فیشر از انجمن فدرال تجارت الکترونیک و پست الکترونیکی گفت: “معامله گران شرکت های مدیریت زباله نیستند.” مخالفان انتقاد می کنند که رمان با مشکل واقعی شروع نمی شود، عمدتا کوتاه مدت این محصولات است . “آنتون هافریتر، رهبر حزب سبز، گفت:” دستگاه ها باید قابل تعمیر باشند، بنابراین برای مثال پیچ و چسب نبوده است. ”

با قانون باید چه کار کنیم؟

دولت فدرال با این اصلاحیه سه هدف را دنبال می کند:

۱) جمع آوری بیشتر

تبلیغات

۲) فلزات ارزشمند مانند زمین های نادر را بازیافت و از آلودگی ها در یک روش سازگار با محیط زیست استفاده کنید

۳) صادرات قراضه غیرقانونی و مضر به آفریقا را شامل می شود

هنگامی که تعهد جدید بازپرداخت اعمال می شود؟

اگر باندستگ و بوندسرات موافق باشند، قانون باید تا پایان سال به اجرا درآید. وزارت محیط زیست می خواهد مجددا در سراسر کشور مجدد مجدد مجدد مجدد مجدد مجدد مجدد مجدد کند – در مورد این می تواند ساده تر از قبل مورد استفاده قرار گیرد فقط دستگاه های کوچک الکتریکی جمع آوری شده است.

مصرف کنندگان کجا می توانند دستگاه های قدیمی خود را بازگردانند؟

به عنوان مثال، اگر شما دارای یک منطقه فروش بیش از ۴۰۰ متر مربع برای وسایل الکتریکی و الکترونیکی هستید، شما مجبور خواهید بود که تلویزیون قدیمی یا جاروبرقی را رایگان بگیرید، زمانی که یک دستگاه معادل جدید خریداری کنید. این در زنجیره ای مانند زحل یا رسانه Markt تاثیر می گذارد. اما نه سوپرمارکت، که فقط یک قفسه چند دستگاه برای فروش ارائه می دهد. نقش نیز اندازه دستگاه های قدیمی را بازی می کند: اگر دستگاه دارای طول لبه تا ۲۵ سانتیمتر باشد، مغازه هایی که بیش از ۴۰۰ متر مربع از محل فروش برق هستند، این دستگاه حتی بدون خرید جدید، بدون توجه به جایی که خریداری شد. این برای تلفن های همراه و شارژرها صادق است، اما بسیاری از تسترها معیار را برآورده می کنند. شما نیازی به نشان دادن برای لوازم قدیمی ندارید.

آیا تعهد تخفیف نیز برای تجارت آنلاین معتبر است؟

تعهد بازخرید برای خرید جدید نیز باید به خرده فروشان اینترنت اعمال شود. آمازون در حال حاضر نیاز به یک نرخ ثابتی از ۱۵ یورو در آلمان، برای مثال، اگر در تحویل ماشین جدید است در نظر گرفته شود یکی از قدیمی. این امر در آینده منسوخ خواهد شد.

وزارت محیط زیست توصیه می کند که همکاری مجدد با خرده فروشان آجر و ملات و یا مشارکت با خدمات اجتماعی مانند کاریتاس، که می تواند پول از بازیابی.

فروشنده با قراضه چه کار میکند؟

یا از خود لوازم الکتریکی قدیمی خود استفاده می کند یا آنها را به تولید کنندگان یا شرکت دفع می دهد. در اصل، باید مسئولیت تولید قویتری برای تولید کنندگان برای دستگاه های فروخته شده مانند “نقطه سبز” داشته باشد. شرکت های دفع زباله های شهری و خصوصی علاقه زیادی به زباله های الکترونیکی زیادی دارند، زیرا در مواقعی کمبود مواد اولیه، پول خوبی می تواند به دست آورده شود.

چگونه مصرف کنندگان در حال حاضر به درستی و به درستی از آن دور می اندازند؟

تمام محصولاتی که توسط سیم سیم و باتری طراحی شده اند نباید با ضایعات خانگی دفع شوند. تلفن های قدیمی تر اغلب اپراتورهای تلفن همراه را به صورت رایگان باز می کنند. معامله گران قراضه هنوز یک یا یورو دیگر برای کابل های شارژ قدیمی پرداخت می کنند.

نمایش مصرف کنندگان می توانند ضایعات الکترونیکی خود را به مرکز بازیافت محلی انتقال دهند. بسیاری از شرکت های دفع، دستگاه های بزرگ را بر اساس درخواست رایگان دریافت می کنند. برخی از خرده فروشان قبلا به طور دائمی لوازم الکتریکی قدیمی را قبول کرده اند.

به عنوان مثال، تلفن های قدیمی و دیگر دستگاه های کوچک نیز می توانند از طریق پیشنهاد Electroreturn پست ارسال شوند. سپس در یک شرکت بازیافتی فرود می آیند. از سال ۲۰۱۲، حدود ۹۸۰۰۰ دستگاه غیرقانونی دریافت شده است.

به طور خلاصه: در پایان سال، یک قانون برای بازگرداندن لوازم الکتریکی قدیمی باید به اجرا درآیدبه خصوص فروشگاه های بزرگ تحت تاثیر قرار می گیرند: مشتریان باید قادر به ارائه لوازم خانگی کوچک بدون خرید وسایل جدید باشندلوازم خانگی بزرگ هنگام خرید تجهیزات جدید باید برداشته شود.

 


زباله های الکتریکی باید در فروشگاه ها باشد – نه در سطل آشغال

آلمانی ها به طور متوسط ​​۲۳ کیلوگرام زباله های الکترونیکی را در سال تولید می کنند که اغلب در ضایعات خانگی به حساب می آینددولت می خواهد آن را تغییر دهد – با تعهد بازپرداخت معامله گران.

 

DPA

لوازم الکتریکی رها شده در حیاط دفن (بایگانی)

برلین – از کجا باید با مو خشک کن قدیمی، مسواک برقی و تسترها بروید؟ مصرف کنندگان که قبلا تن به تن را به مرکز بازیافت رانده بودند، بهانه هایی در آینده باید دشوار باشد: دولت فدرال می خواهد تولید کنندگان و تجارت را متعهد کند، اخذ زباله های الکترونیکی را قبول کند. خرده فروشان بزرگ – با بیش از ۴۰۰ متر مربع از فضای خرده فروشی – باید ساخته شوند تا تجهیزات قدیم را هنگام خرید یک دستگاه معادل جدید جایگزین کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط “Ruhr Nachrichten” و ” Rheinische Post “، این نتیجه یک لایحه توسط وزیر محیط زیست Barbara Hendricks (SPD) است، که در روز چهارشنبه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد

در صورتی که هیچ وسیله جدید مربوطه خریداری نشود، دستگاه های کوچک با طول لبه کمتر از ۲۵ سانتیمتر باید برداشته شوند. تا کنون بازگشت به فروشنده داوطلبانه است. تعهد این بود که اطمینان حاصل شود که بازیافت مواد اولیه در لوازم قدیمی به طور متوسط، آلمانی ها ۲۳ کیلوگرام زباله های الکترونیکی را در سال تولید می کنند که هنوز در مقادیر زیادی در ضایعات خانگی به حساب می آیند – اگر چه از سال ۲۰۰۶ این کار را نکرده اند .

ارسال یک نظر