Skip to content

تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات هارد

تعمیر هارد در اصفهان و بازیابی اطلاعات هارد

تعمیر هارد در اصفهان و بازیابی اطلاعات هارد

گروه مهندسی لعل فام از همان ابتدای راه در سال 1388 اعلام کرد که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سیاست و رسالت این شرکت، یادگیری مداوم و مستمر است. از این جهت همواره پیگیر آموزش به مشتریان، کاربران و متخصصان خود بوده است. آموزش‌های این شرکت در تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات هارد از اعتبار بالایی برخوردار است. این شرکت با خدمات تعمیر هارد در اصفهان، نامی بلند و پرآوازه در حوزه تعمیرات سخت افزار برای خود ثبت کرده است.

تعمیر هارد داخلی (اینترنال) لپ تاپ پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ زیرا هارد در درون لپ تاپ قرار دارد و تا لپ تاپ باز نشود، نمی‌توان پی برد که مشکل از کدام بخش لپ تاپ است اگر لپ تاپ شما نوسان دارد یا ضربه‌ای به آن وارد شده است، مشکل از هارد است. برای تعمیر هارد لپ تاپ، باید حتما از لپ تاپ جدا شود و مستقیم به PC3000 یا MRTPRO متصل گردد. پس از اتصال مستقیم به سیم امکان تشخیص نوع خرابی آن وجود دارد.

انواع خرابی هارد و روش تعمیر آن

 • خرابی‌های نرم افزاری
 • خرابی‌های فیزیکی یا سخت افزاری

در ادامه قصد داریم به انواع این خرابی‌ها و روش برطرف کردن این مشکلات و تعمیر هارد بپردازیم.

خرابی‌های فیزیکی هارد و روش برطرف کردن آن

 • وقتی هارد از نظر فریموری یا ساختار خراب شود، در واقع از نظر Service Area به مشکل خورده است. هد هارد دارای یک لیست عیب است. هارد پس از استفاده مکرر و مواجه شدن با خرابی‌های مختلف، شروع به خارج کردن خرابی‌ها از سطح پلتر و اضافه کردن به این لیست می‌کند . این لیست به علت ظرفیت کم پس از مدتی پر می‌شود و هارد پس از مواجه شدن با یک خرابی جدید، نمی‌تواند آن را به این لیست اضافه کند.
 • منظور از خرابی فیزیکی، خرابی در بخش‌ها هد، پلتر، اسپیندل موتور و PCB است.
 • در صورتی که هد صدای تیک تیک می‌دهد، اصولاً هد هارد در سطح پلتر گیر کرده است و نیاز است که هارد جراحی شود. پس از جراحی هد از سطح پلتر آزاد می‌شود و در قسمت اصلی خود قرار می‌گیرد و می‌تواند به راحتی شروع به استخراج اطلاعات کند. نکته‌ای که در این بین وجود دارد، آن است که اصولا هاردهایی که به هر دلیلی نیاز به جراحی داشته باشند، هاردهای قابل اطمینانی نیستند.
 • در صورتی که هارد صدای غیر متعارفی می‌دهد و این صدا از فاصله یک یا دو متری نیز قابل شنیدن است، هد هارد خراب شده است و اطلاعات آن از طریق یک هارد مشابه و جابجایی هد قابل ریکاوری و بازیابی است.
 • در صورتی که در هنگام تعمیر هارد مشکل قفل کردن اسپیندل موتور باشد و صدای شبیه به صدای تلق تلق بدهد، با تعویض پلتر و یک اسپیندل موتور نو هارد قابل بازیابی است.

خرابی‌های نرم افزاری هارد و روش برطرف کردن آن

 • هارد روشن می‌شود اما در Disk Management شناسایی نمی‌شود.
 • Disk Management شناسایی می‌شود اما با ظرفیت 0 نمایش داده می‌شود.

تعمیر هارد اکسترنال

هاردهای اکسترنال به علت جابجایی مکرر نسبت به هاردهای اینترنال بیشتر در معرض خرابی Service Area هستند.  گروه مهندسی لعل فام با کمک مجرب‌ترین متخصصان در زمینه تعمیر هارد در اصفهان و سراسر کشور می‌تواند مشکل هارد شما را شناسایی و در اسرع وقت جهت رفع اشکال اقدام کنند.

تعمیر هارد سوخته

یکی دیگر از خدمات مجموعه لعل فام است که با برطرف کردن معایب بخش PCB امکان استفاده از این هارد وجود دارد. لازم نیست نگران چیزی باشید. همه چیز را به کارشناسان لعل فام بسپارید.

نشانه‌های هارد سوخته عبارت است از :

 • هارد روشن نمی‌شود.
 • هارد روشن می‌شود اما شناسایی نمی‌شود.
 • هارد روشن می‌شود و بعد از چند بار صدای تیک تیک، خاموش می‌شود.
 • هارد روشن می‌شود که با صدای ناهنجار که از دور نیز قابل شنیدن است.

خدمات تعمیر هارد در اصفهان و بازیابی اطلاعات آن

گروه تخصصی لعل فام یکی از بهترین مجموعه‌های تعمیر هارد در اصفهان و سراسر کشور است که علاوه بر تعمیرات، خدمات آموزشی نیز در این زمینه ارائه می‌دهد. قیمت تعمیر هارد در موسسه لعل فام یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین قیمت‌هایی که در سراسر کشور برای تعمیر هارد در نظر گرفته شده است. قیمت منصفانه و کیفیت استثنایی در تعمیرات منجر به اقبال بی‌نظیر مشتریان به این گروه تخصصی شده است. در صورتی که قصد تعمیر هارد خود را دارید، گروه تخصصی لعل فام همواره در کنار شماست و با استفاده از متخصصان و کارشناسان مجرب، مشکل شما را در سریع‌ترین زمان و به بهترین شکل ممکن برطرف می‌کند.

 • فروشگاه: اصفهان،خیابان طالقانی،بازار کامپیوتر،پ 89
 • تعمیرگاه: اصفهان،خیابان طالقانی،بازار کامپیوتر،پ 87

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهندسی لعل فام می باشد.

معرفی گروه مهندسی لعل فام. ما را بهتر بشناسید.

علت صدای تق تق هارد
پخش ویدیو