ردکردن این

آینده بیت کوین در اواخر سال 2021 (ثبت رکورد 80هزار دلاری)

bitcoin-future-cover-123fam

آینده بیت کوین در اواخر سال 2021

زمانی که بیت کوین بیش از یک دهه پیش به جهان معرفی شد، قرار بود انقلابی در اکوسیستم مالی باشد. اما آن انقلاب به سختی به وقوع پیوسته است. دهه اول پرفراز و نشیب این ارز دیجیتال با رسوایی ها، گام های اشتباه و نوسانات وحشتناک قیمت دست و پنجه نرم می کرد. پس از دستیابی به قیمت بالای بیش از 63000 دلار در آوریل 2021، BTC با 24 درصد کاهش نزدیک به 48000 دلار در 30 آگوست به کمترین میزان در چند ماهه اخیر خود رسید. اما سرمایه گذاران و علاقه مندان به این ارز دیجیتال، خوش بینی خود را نسبت به آینده آن تغییر دادند. به این ترتیب، دهه آینده می تواند برای بیت کوین و به طور گسترده تر ارزهای دیجیتال بسیار مهم باشد.

چشم انداز در معرض خطر

همانطور که خالق بیت کوین که با نام مستعار اتوشی ناکاموتو در مقاله مهمی که در 31 اکتبر 2008 منتشر کرده بود، بیان شد که بیت کوین به عنوان جایگزینی بدون مرز و غیرمتمرکز برای ارزهای فیات (پول فیات به واحد پولی گفته می شود که دولت ها بدون پشوانه فیزیکی آن را منتشر میکند پشوانه هایی مانند طلا و نفت و نقره) تحت کنترل دولت و بانک مرکزی در نظر گرفته شد. در تراکنش های بیت کوین شخص ثالثی مانند بانک وجود ندارد، درعوض، با کمک بلاک چین انجام می شود.

بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

بلاک چین سیستمی است از ثبت اطلاعات به گونه ای که تغییر، هک یا تقلب سیستم را دشوار یا غیرممکن می کند. .. هر بلوک در زنجیره شامل تعدادی تراکنش است و هر بار که تراکنش جدیدی در بلاک چین اتفاق می افتد، بخشی از آن تراکنش به دفتر کل هر شرکت کننده صادر می شود. فرض کنید که شما یک فایل را بین تمامی کاربران ارسال میکنید، سپس کاربر بعد از ذخیره سازی و اعمال تغییرات به کاربر بعدی که در سیستم عضو هست میفرستد سپس کاربر بعدی نیز تغییرات را ایجاد و ذخیره میکند و به کاربر بعدی می فرستد و این روند تا آخر ادامه پیدا می کند، بدین شکل مشخص نیست که چه کسی چه تغییری را در کجای فایل ایجاد کرده است و این عمل را کدام کاربر انجام داده است. هر قسمت از این کاربران در یک بلوک قرار داده اند که به صورت زنجیر به هم متصل هستند. بدین ترتیب تقریبا هک کردن اطلاعات در این روش امری بسیار دشوار و حتی غیر ممکن کرده است.

ناکاموتو در مورد حذف رابط هایی مانند بانکهای سنتی امروزی و جایگزینی آن با شبکه همتا به همتا نوشت: «هزینه میانجیگری (بانک) هزینه‌های تراکنش را افزایش می‌دهد، حداقل اندازه عملی تراکنش را محدود می‌کند و امکان تراکنش‌های کوچک و معمولی را قطع می‌کند». میلیاردر سرمایه دار و یکی از سرمایه گذاران بیت کوین تیم دریپر Tim Draper علیرغم نوسانات بالای ارزش این ارز دیجیتال و آشفتگی در مورد مصرف انرژی غیر دوستدار محیط زیست آن، به پیش بینی خود پایبند است که بیت کوین تا پایان سال 2022 یا اوایل سال 2023 به 250،000 دلار خواهد رسید.

تیم  دریپر در گفتگویی با شبکه CNBC عنوان کرد “من در این مورد کاملا مطمئن هستم که بیت کوین روند صعودی خود را تا چندین سال آینده ادامه خواهد داد در واقع من یا کاملا درست میگویم یا واقعاً اشتباه می کنم، اما مطمئن هستم که بیت کوین در مسیر رشد قرار دارد، حداقل تا سالهای آینده”. دلیل این حرفا این است که دریپر معتقد است این ارز تا آن زمان بسیار بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. دریپر در ادامه صحبت های خود گفت که فقط 21 میلیون بیت کوین باقی مانده است و تا به امروز 18 میلیون از بیت کوین ها در حال گردش است. بین کوین مداوم در حال خرید و فروش است و بدلیل کمبود تعداد بیت کوین و تقاضای روزافزون آن ارزش واقعی این ارز دیجیتال بالاتر می رود.

تیم دریپر
تیم دریپر Tim Draper در گفتگو با CNBC

در حال حاضر تنها چند شرکت بزرگ بیت کوین را به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق یک کیف پول دیجیتال شخص ثالث (کیف پول دیجیتال) از جمله Microsoft، PayPal، Overstock، Whole Foods، Starbucks و Home Depot می پذیرند. و بسیاری از کارشناسان بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزشی مانند طلا، به جای یک ارز می دانند.

آیا واقعاً بیت کوین در سال 2022 مرز 100هزار دلار را رد میکند؟

سال گذشته در نوع خود سالی عجیب و غریب بود، ویروس کوبید 19 (کرونا) که تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داد، عدم اطمینان بازار، قرنطینه در سراسر کشورها، محدودیت های سفر و غیره آن را سالی عجیب در تاریخ بشر خود را ثبت کرد. با این حال، ما شاهد یک دارایی مالی در حال افزایش بودیم و آن ارز  چیزی جز بیت کوین نبود. ارز دیجیتال عصر جدید شاهد بهبود قیمت معاملات در دنیا بود. با وجود افزایش قیمت های ارزهای دیجیتال، به نظر نمی رسد که رشد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به پایان برسد. و با تلاش استارت‌آپ‌های نوظهور مانند CoinSwitch Kuber برای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین بدون دردسر، میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرده‌فروش به گروه بیت‌کوین ملحق شده‌اند. اگر به نوسانات ارزهای دیجیتال کوتاه مدت و نگاه به ارز دیجیتال در بلند مدت، به احتمال بسیار بالا بیت کوین از مرز 100هزار دلار عبور خواهد کرد و رکورد جدیدی را ثبت می کند. از دلایل افزایش ارزش بیت کوین میتوان به دو امر مهم اشاره کرد: 1- اعتماد کاربران 2-ترند شدن بیت کوین به صورت جهانی.

این ارز مجبوب دیجیتالی که همواره رتبه نخست در بین تمامی ارزها را دارد آینده ای روشن در پیش خواهد داشت. در سال 2021 و ماه منتهی به سال 2022 به احتمال بالا ارزش این ارز از 70هزار دلار بالاتر خواهد رفت. امروز 12 آبان 1400 قیمت حدودی بیت کوین 61هزار دلار می باشد و با توجه به روند صعودی بیت کوین می توان گفت که قیمت 70هزار دلار منطقی خواهد بود.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *